BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A fővárosnak kell fizetnie a székesfővárosi kötvények után

A Pesti Központi Kerületi Bíróságon tegnap megszületett a székesfővárosi kötvények tulajdonosai által indított perekben az első nem jogerős ítélet, amely csak annyiban különbözött a népszövetségi államkötvények kapcsán a múlt héten meghozott bírói döntéstől, hogy nem a magyar állam, hanem az elsőrendű alperes Fővárosi Önkormányzat fizetési felelősségét állapította meg. A pervesztes Fővárosi Önkormányzatnak öt magánszemély felperesnek – választásuk szerint – angol fontban vagy holland forintban kell fizetnie. A bíróság a másodrendű alperes magyar állam tekintetében, jogalap hiányában elutasította a keresetet. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.

2001. május 30. szerda, 07:05

Economx
Economx

Ez is érdekelhet