A jelenlegi törvény szerint a Posta nem szerezhet 15 százaléknál nagyobb tulajdont egy pénzintézetben, s a ma esti szavazáskor kiderülhet, hogy erre a jövőben sem lesz módja. A NAPI Gazdaság ezzel párhuzamosan arról ír, hogy a Magyar Posta Rt. tavasszal megpróbált tagokat delegálni az FHB Földhitel- és Jelzálogbank Rt. igazgatóságába, de a kérdést akkor levették a hitelintézet közgyűlésének napirendjéről.
