BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem lehet a Postáé a Postabank?

Lehet, hogy mégsem lesz a Magyar Posta Rt-é a Postabank - adta hírül a Népszabadság. A lap szerint immár Fideszes képviselők és a kormány is támogatja azt a hírközlési törvényhez benyújtott módosító indítványt, amely a kivenné a módosító csomagból a Posta tulajdonszerzését lehetővé tevő paragrafust.

2001. május 29. kedd, 07:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A jelenlegi törvény szerint a Posta nem szerezhet 15 százaléknál nagyobb tulajdont egy pénzintézetben, s a ma esti szavazáskor kiderülhet, hogy erre a jövőben sem lesz módja. A NAPI Gazdaság ezzel párhuzamosan arról ír, hogy a Magyar Posta Rt. tavasszal megpróbált tagokat delegálni az FHB Földhitel- és Jelzálogbank Rt. igazgatóságába, de a kérdést akkor levették a hitelintézet közgyűlésének napirendjéről.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet