A társaság vezetése az elő negyedévi veszteség ellenére az év egészében nyereséggel számol. Ezt elősegítheti az új verzió piacra dobása és az is, hogy az elmúlt időszakban több, igaz nem túl jelentős költségcsökkentésről hoztak döntést. A már megtörtént 18 fős létszámleépítés mellett befegyasztották a felsővezetés jövedelmét és több részleget közös irodába költöztettek. Mindezek következtében máris lassult az üzemi költségek növekedési üteme, és a cég azzal számol, hogy az év egészében csak 10 százalékkal emelkednek.
A veszteség forrásait tekintve jól látható, hogy annak legnagyobb részét az ArchiCAD eladások tették ki, nyilván a verzióváltással összefüggésben. forgalom visszaesésének regionális megoszlása követi a piaci trendeket, legnagyobb mértékben az USA-ban csökkent az eladás, ahol ugyebár más szoftvercégek sem jeleskednek az utóbbi időben.
