BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új részvénykontraktusok lesznek a tőzsdén

A tőzsdetanács a tegnapi ülésén többek között foglalkozott az új egyedi részvénykontraktusok bevezetésével, valamint a Kékkúti részvények törlésével is. Ezenkívül sor került a 2000. december 31-ei vagyonhányad megállapításra.

2001. május 3. csütörtök, 10:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A közgyűlési döntés értelmében a Kékkút kérvényezni fogja tőzsdei kivezetését, amelynek időpontját a törvényi feltételek teljesülése esetén az BÉT ügyvezetője határoz majd meg. A tőzsde módosítja a tagi szabályzatot, ezentúl a BÉT a tőzsdei vizsgálatok eredményét átadhatja a Felügyeletnek. A tanács határozott a Garmond Capital, valamint a Wintrust brókercégek tőzsdetagságának a megszűnéséről, és foglalkozott Pleschinger Gyula a BÉT fb elnökének a lemondásával. A tőzsde közgyűlésén elhangzott távozás ezúttal írásban is megjött, Pleschinger a döntését a munkahelyi elfoglaltságokkal indokolta.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet