BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dunavölgyi a sikertelen lobbizás miatt távozik a tőzsdéről

Dunavölgyi Mária, a BÉT ügyvezető igazgatója ma reggel lemondott posztjáról, döntését azzal indokolta, hogy belefáradt a sikertelen lobbizási kísérletekbe. A piacon elterjedt pletykákkal ellentétben azonban egyátalán nem biztos, hogy a Deloitte&Touché tanácsadó cégnél folytatja tovább, elmondása szerint más ajánlatok is foglalkoztatják. Júniustól a tőzsdét várhatóan Horváth Zsolt jelenlegi ügyvezető igazgató-helyettes megbizottként irányítja tovább.

2001. május 3. csütörtök, 10:06

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Dunavölgyi elmondása szerint már féléve gondolkodik az esetleges távozáson. Véleménye szerint ez elmúlt időszakban a BÉT hatósági jellegű intézményből üzleti céggé vált. Az átszervezések - a létszám jelentősen csökkent - és az információs fejlesztések lezárultak, és amennyiben a törvényi lehetősége meglesz a tőzsde felkészült a részvénytársasági formában történő működésre. Lemondása nincs összefüggésben a jelenlegi tőkepiaci helyzettel, és reméli, szerint távozása nem lesz hatással az árfolyamokra
Dunavölgyi Mária a tőzsdére kerülése előtt többek között hasonló posztot betöltött az Államadósság Kezelő Központ-ban, és több mint három évig New York-ban is dolgozott. A BÉT-re 1998 augusztusában került, a tőzsde korábbi vezetője Pacsi Zoltán távozása után pedig januárjától mint megbízott ügyvezető irányította a BÉT-et, amely posztot 1999 áprilisban a közgyűlés meg is erősített.
A döntés nem tesz jót a BÉT már amúgy is megtépázott imagének. A tőzsdei társaságok életébe történő állami beavatkozás (Mol, gyógyszergyárak), a befektetőket hátrányosan érintő adózási szabályok, a törvényhozás által figyelembe se vett tőzsdét érintő szakmai javaslatok után a lemondás csak tovább ronthat a BÉT helyzetén.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet