Az Egis Gyógyszergyár tegnapi közgyűlésén az 58 százalékban megjelent részvényesek elfogadták a tavalyi beszámolót és 120 forint osztalék fizetéséről döntöttek, ám a fő tulajdonos Servier-n kívül ellenezték a társaság üzleti évének október elsejére való igazítását. Az Egis 48-49 milliárd forintos árbevételt és az infláció mértékét meghaladó nyereségnövekedést vár az idén, miközben az exportárbevétel a tavalyi 102 millió dollár után 114 millió dollárra nőhet. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.
2001. április 5. csütörtök, 06:59
