BUX 137943.87 -1,11 %
OTP 44380 -1,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Három hét múlva BÉT-közgyűlés

Április 26-ra hívták össze a BÉT évi rendes közgyűlését - jelentették be a mai sajtótájékoztatón. A napirendi pontok közt van az egyes szekciókban kereskedhető termékek körének módosítása: az állampapír-szekció helyett kötvényszekció lesz, ide kerülnek a vállalati kötvények és a jelzáloglevelek is.

2001. április 3. kedd, 10:37

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A közgyűlésen módosítják a BÉT alapszabályát is, ezen belül a szavazással és a vagyonhányaddal kapcsolatos előírásokat. A napirenden szerepel a tavalyi mérleg elfogadása is. Eszerint a BÉT mérlegfőösszege 2,86 milliárd forint, bevétele 2,079 milliárd forint, kiadása 1,776 milliárd forint volt, a mérleg szerinti eredmény 302 millió forint. Az idei év kilátásait illetően számok nem hangzottak el, de minen bizonnyal szűkebb esztendő lesz, ezért a BÉT költségcsökkentési programba fog és elhalaszt egyes kisebb fejlesztéseket. Dunavölgyi Mária, a BÉT ügyvezető igazgatója szerint a tőzsde a mostani feltételek közepette már nem sokat tehet a jelenlegi alacsony forgalom fellendítéséért.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet