Az indoklás szerint a felügyelet 2000. november 30-án helyszíni célvizsgálatot folytatott le az rt.-nél és a vizsgálat során készült jelentés megállapította, hogy az rt-nél 2000. szeptember 29. óta két nyilvántartási rendszer működött, amelyek közül az egyik a vizsgálat időszakában tesztelés alatt állt. Ez utóbbi rendszer jelentős hibákkal működött, aminek következményeként az rt. jelentéstételi kötelezettsége során az adatokat nem a megfelelő táblázatban, valamint hiányosan tüntette fel, továbbá nem minden esetben az aktuális adatokat olvasta be. Az rt. ügyvezető igazgatóhelyettese a vizsgálat lezárása után tájékoztatta a felügyeletet, hogy a nyilvántartási rendszerek párhuzamosságát 2001. január 2. napjával megszüntette. Az rt. ügyfelekkel szembeni kötelezettségei a vizsgálat 2000. november 2. és november 28. közti időszakában mindennap - három nap kivételével - igen jelentős mértékben meghaladták az rt. KELER-nél vezetett tőzsdeforgalmi, illetve hitelintézetnél vezetett számláján levő ügyfélrendeltetésű pénzeszközök állományát.A PSZÁF ugyanakkor megállapította, hogy az rt. saját számláján az ellenőrzési ideje alatt jelentős mértékű állampapír-állomány volt, továbbá az ING Bank Rt-vel kötött folyószámla-szerződés alapján nagymértékű hitelkerettel rendelkezik. Az rt. az ügyfelek pénzeszközeit - azokat, amelyeket hitelintézetnél mutatnak ki - az ING Bank Rt-nél vezetett összevont folyószámlán tartotta - állapította meg a PSZÁF. Az rt. ügyvezető igazgatóhelyettesének tájékoztatása szerint az rt. a vizsgálat lezárását követően kötötte meg az ügyfelek pénzeszközeinek elhelyezésére szolgáló és jogszabályban előírt, az ügyfélpénzek elkülönítését szolgáló letéti számla szerződést. A PSZÁF azt is közölte, hogy az rt. felszólítását azért mellőzte, mert az ellenőrzés során feltárt hibáit kijavította, a hiányosságokat pótolta.
