A tegnapi MNB-kötvény kibocsátás volt az első, amely nem szabad, hanem mennyiségi aukciós kötvényértékesítés keretében történt. Az értékesítésen a 3 hónapos futamidejű kötvények átlaghozama 7 bázisponttal 11,10 százalékra emelkedett. A másodlagos állampapírpiacon alacsony forgalom mellett az 5 éves futamidő kivételével emelkedtek a referenciahozamok. A bankközi forintpiacon a tartalékolási periódus első napján több mint másfél százalékpontos emelkedés után 11 1/4 százalékon zártak az O/N árak. A devizapiacon továbbra is az intervenciós sáv erős szélén jegyzik a forintot.
2001. április 2. hétfő, 17:38
