A magyarországi infláció és a külkereskedelmi mérleg egyidejű kedvezőtlen alakulása kapcsán sokan választási kényszert vélnek felfedezni. A közgazdászok jelentős része szerint az árfolyam-politikának kell eldöntenie, hogy a kettő közül melyik egyensúlyi tényező helyreállítását részesíti előnyben a másik rovására. Jelen cikk szerzője tagadja a választási kényszerhelyzet létét, mivel nézete szerint az infláció importált komponense jóval kisebb jelentőségű, mint általában vélik. A megoldást a restriktív monetáris politika jelenthetné magas reálkamatok és felgyorsított leértékelési ütem együttesével. Részletek a holnapi Befektetőben.
2001. április 1. vasárnap, 06:59
