BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elsőbbségit törzsrészvényre cserél az OTP

Az OTP április 25-i közgyűlésén döntenek arról, hogy 1,15 millió névre szóló osztalékelsőbbségi részvényt törzsrészvénnyé lakítanak, majd bevezetik a tőzsdére. Információink szerint nem kizárt, hogy a részvénycsere cseredíjas lesz, azaz értékkülönbözetet kell fizetni.

2001. március 23. péntek, 08:36

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ugyancsk szerepel napirendben a társaság által kibocsátott részvények átalakítása dematerializált értékpapírokká és a törzsrészvények 1000 forintos alapcímletének módosítása 100 alapcímletre. A közgyűlésen várhatóan osztalék fizetéséről is döntenek, aminek mértéke a piaci várakozásoknak nagyjából megfelel. Számításaink szerint a társaság 200 forint osztalékot fizet.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet