Londonban elsősorban a telekom és technológiai papírokat húzták le a börzeindexet, a befektetők az olaj- és gyógyszerrészvényekbe menekítették tőkéjüket. Az olajcégeket különben is erősítette az csütörtökön bekövetkezett hirtelen olajpiaci drágulás, melyet csupán néhány centes korrekció követett.
A frankfurti tőzsdén is a technológiai szektor szenvedett elsősorban, több mint öt százalékot zuhant például az Infineon chipgyártó, mivel amerikai szektortársa, a National Semiconductor profit warningot tett közzé. Rossz napja volt a Deutsche Telekomnak is, jelentősen erősödött viszont a Deutsche Post részvénye annak a hírnek a hatására, hogy nemsokára bekerülhet a DAX kosarába. Párizsban is nyomott volt a telekom-papírok kereskedése, itt az Orange kibocsátás sikerével kapcsolatos aggodalmakra hívták fel a figyelmet az elemzők.
