Európában a Nokiának betudhatóan lefelé mozdultak el a távközlési papírok, ám a londoni börzén jegyzettek kivételt jelentettek, ugyanis ott még a hétfői Nasdaq-emelkedés hatott. Azért Londonban sem múlt el nyomtalanul a Nokia-effektus: a mobiltelefon-gyártásban érdekeltek alacsonyabban zártak. Az USA-beli elbocsátásokat bejelentő DaimlerChrysler Frankfurtban tovább esett, a párizsi tőzsdét viszont a bank- és energiarészvények húzták fel.
