BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az USA bizalmi indexe a BUX-ot is lehúzta

A BUX délelőtt érte el mai maximumát, amit csökkenés, délután emelkedés, majd az USA-beli bizalmi index megjelenése után ismét esés követett. A BÉT indexe 0,65 százalékkal 8 080,94 pontra erősödött, hétmilliárd forintos forgalom mellett. A piacot továbbra is a kivárás jellemezte, a befektetők többsége 50 bázispontos Fed-kamatvágást remél.

2001. január 30. kedd, 17:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legnagyobb forgalmat a 3,19 százalékkal 1 295 forintra dráguló Matáv-papírok produkálták. A részvényre nem hatott a Nokia-bejelentése, melynek nyomán több nagy távközlési cég papírja is esésbe kezdett. A Mol egészen a zárás előtti percekig 5 280 felett volt, ám a napot 5 255-ön (-0,66 %) zárta. A Richter is a vesztesek között volt, a gyógyszercég papírja 15 700-ig (-2,21 %) esett, az Egis ugyanakkor tartotta magát (+0,05 %, 10 705 forint). A befektetők nem igazán reagáltak a BorsodChem körüli legújabb hírekre, a vegyipari részvény 0,47 százalékkal 6 460-ra emelkedett. A TVK közel 2 százalékkal 4 895-re ugrott fel, az OTP pedig 1,3 százalékkal 15 945-ig drágult. Szárnyalt a Synergon (+9,41 %, 1 105 forint), de a Graphisoft (+0,92 %) sem maradt ki az emelkedésből, míg az econet.hu árfolyama nem változott. Az áramszolgáltatók közül az Édász, a Titász és a Démász gyengült.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet