A Vedomosztyi idézi a Raiffeisen Zentralbank egyik szakértőjét, aki szerint a magyar hatóságok mindent megtesznek, hogy a részvények kivásárlására bírják rá a Gazpromot vagy a Sziburt. (Utóbbi a Gazprom tulajdona.)
A teljes felvásárlás csaknem százmillió dollárba kerülhet az orosz cégeknek, amelyek húzzák az időt, hogy minél kevesebb költségük legyen - mondta a szakértő, emlékeztetve arra, hogy a BC részvényei az utóbbi néhány hónapban 25-30 százalékot veszítettek értékükből.
