BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

DÉLI ÖSSZEFOGLALÓ

Az eséssel nyitó BÉT-en nem következett be fordulat, gyér forgalom mellett megy lefelé a BUX, bár a Matáv valamit visszaszerzett a Deutsche Telekom tavalyi eredményeinek közzététele után elszenvedett veszteségeiből. Európa is maradt a negatív tartományban, a FTSE 100 0,41 százalékkal, a DAX 0,84 százalékkal, a CAC 1,10 százalékkal csökkent fél egykor, az S&P 4,50 ponttal mínuszban volt. Franciaországban decemberben 0,3 százalékkal csökkentek a fogyasztási kiadások a novemberi 0,6 százalékos emelkedés után, az elemzők 0,2 százalék körüli emelkedést vártak.

2001. január 23. kedd, 12:46

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A BorsodChem (BC) holnapi részvényesi közgyűlésére a Szibur orosz petrolkémiai cég a CIB bankkal együtt "egy-két igazgatótanácsi tagot" kíván delegálni - nyilatkozta Szergej Zenkin, a Szibur alelnöke. Azzal kapcsolatban, hogy Szász Károly, a PSZÁF elnöke bírósági eljárással fenyegette a BorsodChem-részvények 25 százalékát megvásárló CIB bankot - amely e részvényekre vételi opciót adott a Sziburnak - Zenkin közölte: magyar jogászaink úgy vélik, hogy nincs semmi jogalap a közgyűlés elhalasztására, illetve döntéseinek megsemmisítésére. A Vedomosztyi idézi a Raiffeisen Zentralbank egyik szakértőjét, aki szerint a magyar hatóságok mindent megtesznek, hogy a részvények kivásárlására bírják rá a Gazpromot vagy a Sziburt. (Utóbbi a Gazprom tulajdona.)
A teljes felvásárlás csaknem százmillió dollárba kerülhet az orosz cégeknek - mondta a szakértő, emlékeztetve arra, hogy a BC részvényei az utóbbi néhány hónapban 25-30 százalékot veszítettek értékükből. A Gazprom igazgatótanácsa mai ülésén megvitatja egy esetleges kötvénykibocsátás lehetőségeit - értesült a Moscow Times, illetve a London Times. A gázipari vállalat állítólag 500 millió dollár értékben dobna piacra eurokötvényt. Elemzők szerint a Gazpromnak cash-flow problémái vannak, 2000. évi nettó profitja kevesebb lesz 3 milliárd dollárnál és idén 2,5 milliárd dollár adósságot kell törlesztenie.
Február 1-től éves szinten átlagosan 6 százalékkal növekedhetnek a hatósági áras távközlési tarifák, ezen belül a lakosságot érintő árváltozás sem haladhatja meg ezt a mértéket - mondta Sík Zoltán, informatikai kormámybiztos a mai sajtóbeszélgetésen.
A szolgáltatók nem használják ki ezt a szintet, a Matáv például átlag 3,18 százalékkal emeli tarifáit. A távolsági és a nemzetközi hívások díja csökken, a helyieké és a helyközieké némileg emelkedik. Jelentősebb mértékben növekszik viszont a havi előfizetési díj.
A Budapesti Értéktőzsde két hónapon belül az interneten akarja közzétenni a vállalatok közleményeit a kereskedési napokon megjelenő hivatalos lapja helyett, s a tőzsdén jegyzett vállalatokat fel fogják kérni, hogy közvetlenül a BÉT-hez juttassák el azokat az információkat, amelyek befolyásolhatják papírjaik árfolyamát - írta a Bloomberg.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet