BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alaptőkét emel az Arago

Az Arago Befektetési Holding Rt. 2001. február 19-re rendkívüli közgyűlést hív össze - közölte a társaság a Magyar Tőkepiacban. A napirenden szerepel a társaság alaptőkéjének új törzsrészvények zártkörű kibocsátásával történő felemelése.

2001. január 16. kedd, 11:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az alaptőke-emelés tervezett legkisebb összege 1 000 000 000 forint, amelynek összetétele legalább 1 000 000 darab egyenként 1000 forint névértékű, a társaság által korábban kibocsátott névre szóló törzsrészvényekkel mindenben azonos jogokat megtestesítő, névre szóló részvény. Az új részvények tervezett kibocsátási értéke legfeljebb a névérték 350 százaléka, azaz részvényenként 3500 forint.
Megfigyelők szerint nem tudni, hogy a 350 százalékos ár a tényleges kibocsátási ár lesz-e vagy egy nagyon tág felső limit, de ha a kibocsátási ár lesz, akkor az a jelenlegi tőzsdei árfolyam hatszorosát jelenti. Ez arra utal, hogy nem feltétlenül külső befektetőre számítanak. Az Arago legutóbb 2000 augusztusában emelt tőkét, akkor 2 522 000 darab, 3 százalékkal kamatozó elsőbbségi részvényt bocsátott ki, darabonként 2 ezer forintos áron, amelyeket a Domestore Kft. jegyzett le.
A mostani tőkeemelésből származó pénzt az Arago valószínűleg újabb akvizíciókta fordítja - vélik megfigyelők - , de feltehetőleg nem illeszt be újabb területet a portfóliójába, hanem a meglevőkön (húsipar, épületkerámia, szállodaipar) erősít.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet