A KSH forintban közölt adatai szerint ezermilliárd forint fölött volt a tizenegy havi külkerhiány, egész pontosan 1020 milliárd volt a deficit. Gyengül a zloty, miután kiderült, hogy a lengyel pénzügyminisztérium hétfőn 438,9 millió dollárért értékesített 1,554 milliárd dollár össznévértékű zérókuponos amerikai államkötvényt és a befolyt összeg a lengyel jegybankban zlotyra váltotta.
Jó évük lesz a magyar jogászoknak a magyar gazdaságban, miután nemcsak az állam perli be a Postabank egykori könyvvizsgálóit, hanem az új árszabályozás miatt profit warningokat bejelentő áramszolgáltató cégek tulajdonosai is megkezdték egy állam ellen indítandó per előkészítését. Ma az Édász Rt. is közzétette profit warningját, amelyben a többi céghez hasonlóan arról adott számot, hogy várhatóan jelentős árrésvesztesége keletkezik.
