BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Greenspan-pánikból az euró került ki győztesen

A Fed kétségbeesettnek tűnő szerdai kamatcsökkentéséből az euró győztesen került ki a dollárral szemben, annak ellenére, hogy a lépés elméletileg növeli az amerikai tőkepiac vonzerejét. A monetáris enyhítés ugyanakkor a japán exportszektor szempontjából megkésve érkezett, így nem keltett meglepetést, hogy Tokió gyakorlatilag meghirdette a gyenge jen politikáját. Részletek a hétfői Befektetőben.

2001. január 6. szombat, 07:35

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet