BUX 138469.76 0,61 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol pályázik a gdanski finomítóra

A Mol is pályázik a második legnagyobb lengyel olajfinomító, a Rafineria Gdanska többségi részesedésének megvásárlására - értesült a Reuters. A lengyel nagykereskedelmi piacon 25 százalékos részesedéssel és tengeri kikötővel rendelkező cég iránt hatan érdeklődnek, köztük a Lukoil és a finn Nefte. Az ígéretes lengyel piacon való határozottabb jelenlét nem tűnik rossz stratégiának a Mol szempontjából, kérdés, hogy a gázüzletág veszteségei mellett miből finanszíroznák 200-300 millió dollár értékű akvizíciót, illetve hogyan lenne összeegyeztethető a gdanski cég fő konkuensének számító PKN-nel való együttműködéssel. A Mol sajtószóvivője a hírt nem tudta kommentálni. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.

2000. december 29. péntek, 07:22

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet