BUX 138843.55 0,89 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BÉT-tőzsdenap: ma is az OTP vitte a prímet

A tegnapihoz hasonlóan a mai nap is meglehetősen csendesen zajlott a BÉT-en, a forgalom mérsékelt, 6,8 milliárd forint volt. A BUX 0,55 százalékos erősödéssel 7 795,46 ponton zárt, s a börzére sem az USA-beli makroadatok, sem pedig a New York-i nyitás nem volt különösebb hatással. Két, említésre érdemes céghír jelent ma meg: a Fotex – technikai okokból - részvénycserét hajt végre, a Mol pedig a gdanski kőolajfinomítóra pályázik.

2000. december 28. csütörtök, 17:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 2,14 százalékkal erősödő OTP-papírok adták a parkett forgalmának közel felét. A drágulás mögött egy nagy hazai vásárló vételei álltak, így a részvény 15 755-ön fejezte be a napot. A Matáv és a Richter is 1 milliárd forint feletti forgalmat produkált: a távközlési cég 1 159-en (-0,26 %), a gyógyszeripari vállalat 16 840-en (+0,54 %) zárt. Az Egis erőteljesebben, 1,34 százalékkal emelkedett, s 10 550-en fejezte be a kereskedést. A BorsodChem 6 750-en (-0,74 %), a TVK 4 645-ön (+1,42 %), a Mol pedig 4 700-on (+0,43 %) zárt, az econet.hu közel 600 forintos sávban mozgott, míg végül 2 800-on landolt (-4,66 %).

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet