BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európát is a technológiai bessz sújtotta

Európában – csakúgy mint a tengerentúlon – besszhangulat uralkodott, aminek hátterében a technológiai szektort érintő rossz hírek, illetve a tegnapi Fed-bejelentés állt. Az FTSE 1,88 százalékos eséssel 6 176,7 ponton, a CAC 40 3,23 százalékos zuhanás után 5 766,3-on zárt, míg háromnegyed nyolckor a DAX már a mínusz 4 százalékot közelítette.

2000. december 20. szerda, 19:53

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Párizsban a TMT-szektor zuhanása nyomán tízhavi mélypontra esett a CAC 40 index; a legnagyobb vesztes az Alcatel és a France Télécom volt, míg a gyógyszeripari Sanofi Synthélabo-csoport mellett erősödni tudott a Pernod Ricard is, ugyanis a befektetők pozitívan értékelték a Seagram italgyártó felvásárlását. A londoni börzén a távközlési ágazat szenvedte el a legnagyobb csökkenést, az egyre erősödő árverseny nyomán pedig a kiskereskedelmi cégek megítélése is romlott, ugyanakkor a biotechnológiai társaságok drágulással zárták a napot.
Tartósnak ígérkezik az euró erősödése: miután az USA gazdaságának lehűlésétől való félelmek felerősítették az Európába való tőkeáramlást, az eurózóna közös pénze áttörte a 90 centes határt, s háromnegyed nyolckor 0,9070 dolláron állt. Az eurózóna közös fizetőeszköze a jennel szemben is emelkedni tudott, ami mögött hasonló okok állnak, azaz a meglepően gyenge novemberi külkereskedelmi adatok után egyre többen tartanak attól, hogy Japánt sem kerüli el a recesszió.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet