Dunavölgyi Mária, a BÉT ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a börze idei éve a tervezettnél jobban alakul: 2 milliárd forintot meghaladó bevételek mellett a tőzsde a tervezett 100 millió forint helyett 280 milliós bevételi többletet ér el. A közgyűlés által elfogadott jövő évi üzleti terv konzervatív módon 2 milliárd alatti bevétellel és 62 millió forintos bevételi többlettel számol. A bevételekből a kibocsátói díjbevételek 23, a kereskedelmi bevételek 56, az információértékesítés pedig 16 százalékkal részesedik. A fennmaradó 5 százalék többsége a tőzsde mintegy 440 millió forintra becsülhető pénztartalékának kamatbevételéből adódik.
2000. december 20. szerda, 16:14
