BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az elmaradt Fed-kamatvágás nyomán esett a BUX

A Fed tegnapi döntése nem váltotta be a kamatcsökkentésre irányuló reményeket, s a csalódottság a tengerentúli indexek esésén is meglátszott. A negatív zárást követő pesszimista hangulat ma Európában folytatódott, s a BÉT-en az eladói nyomást még az is fokozta, hogy ez volt az utolsó olyan nap, mikor utoljára lehetett úgy kereskedni a tőkeszámlán található részvényekkel, hogy az ilyen ügyleteken keletkező nyereség adómentes legyen. A BUX – élénk, 32 milliárd forintos forgalom mellett - 4,14 százalékkal gyengülve 7 552,88 ponton zárt.

2000. december 20. szerda, 19:53

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol árfolyamesésében az általános besszen kívül az is szerepet játszhatott, hogy a kormány döntése szerint a több befektető által már januárra remélt lakossági gázáremelésre csak júliusban kerül majd sor. Az olajipari cég papírjai 4 570-en (-5,19 %) fejezték be a napot, a BorsodChem 6 700-on (-2,62 %), a TVK pedig 4 490-en (-5,34 %) zárt. A 4,7 milliárd forintos forgalmat felmutató Richter 3,73 százalékkal 16 655-re esett, míg az Egis csak 2,26 százalékos csökkenés után 10 800-on zárt. Az OTP 14 610-es záróára 3,28 százalékkal maradt el a tegnapi értéktől. Az IT-szektor cégei közül a Graphisoft szenvedte el a legkisebb csökkenést (-2,01 %), míg a Synergon 7,25, az econet.hu pedig az elmúlt napokban tapasztaltnál némileg lassabb ütemben, 15,13 százalékkal zuhant.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet