BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A közgyűlés elfogadta a BÉT középtávú stratégiáját

Véget ért a BÉT 28 tőzsdetag részvételével megtartott közgyűlése, melyen az előterjesztésnek megfelelően elfogadták a budapesti börze középtávú stratégiáját. Simor András, a tőzsdetanács elnöke elmondta: a tőzsde eddigi tíz éve a kereskedési rendszer és a jogszabályok kialakításáról szólt, a következő időszak feladata pedig az, hogy a kibocsátók és a befektetők számára vonzóbbá tegyük a piacot. Továbbra is kiemelt cél a részvénytársasággá alakulás, ám ehhez meg kell várni az új értékpapír-törvény parlamenti elfogadását. A folyamatban előrelépést jelent, hogy a közgyűlés alapszabály-módosításának értelmében ezentúl tőzsdei vagyonhányadot nem csak tőzsdetag, hanem bárki szerezhet.

2000. december 20. szerda, 16:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tőzsde bevételeinek egyre kisebb része származik a kibocsátóktól: az idén a tizede, míg négy éve még a háromnegyede. Ez azt jelenti, hogy a tőzsde a kibocsátók számára relatíve egyre olcsóbbá válik. A BÉT a származékos piacon új termékek bevezetésével, oktatással, képzéssel szeretné jobban megkedveltetni a hazai magánbefektetőkkel a parkettet, s emellett aktív lobbizással kíván kormányzati támogatást szerezni.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet