BUX 139144.50 1,1 %
OTP 44680 1,59 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Musk nagyobb sebességbe kapcsolt: új önvezető autóit teszteli a Tesla, júniusban már szállítják

Miután a politikai színtéren kifarolt Trump mellől a világ leggazdagabb embere, Elon Musk azt ígérte, a vártnál már jóval korábban előhozakodik robotaxijaival.

2025. május 29. csütörtök, 16:55

Fotó: Getty Images / Win McNamee
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Tesla Model Y önvezető autókat tesztel a texasi Austinban, és júniusban tervezi leszállítani belőle az első példányt – jelentette be Elon Musk vezérigazgató csütörtökön, a küszöbön álló robotaxi-bevezetéssel kapcsolatos szóbeszédek közepette.

A Reuters felidézte, Musk korábban azt nyilatkozta, hogy egy ilyen bevezetés 10 vagy 20 Model Y járművel indulna. 

Egy hónappal a tervezettnél korábban

– ezt üzente tömören a techmilliárdos csütörtökön az X-en, hozzátéve, hogy a tesztek során nem tapasztaltak semmilyen „incidenst”.

Ezt megelőzően Musk még azt nyilatkozta, hogy a Tesla csak június végén kezd bele a robotaxis tesztjeibe.

Bár a multimilliárdos, aki nemrég jelentette be Donald Trump adminisztrációjából távozását, nem közölt időpontot a bevezetést illetően. A Bloomberg viszont arról számolt be, hogy

a Tesla június 12-én tervezi elindítani robotaxi szolgáltatását Austinban.

Emlékezetes, Musk szerdán bejelentette, hogy távozik az amerikai elnök kormányából, ahol a DOGE vezetőjeként viharos hatékonyságnövelő kampányt folytatott, több szövetségi ügynökséget is felforgatott, s végül nem sikerült elérnie a kívánt megtakarítási célt. Távolodására már korábban is határozottan utalt.

Miután mindent jól felforgatott, kiszállt Trump mellől Musk
Viharos hatékonyságnövelő kampánya után megválik kormányzati pozíciójától az amerikai milliárdos. Elon Musk különleges kormányzati alkalmazottként felügyelte a létszámleépítéseket. Részletek.

Mindeközben a Tesla eladásai világszerte csökkentek a növekvő verseny, valamint Musk extrém politikai nézetei és a Trumpnak végzett munkája miatti negatív visszhang okán.

Sándor Zoltán
Sándor Zoltán
Gyerekkorától kezdve szeret írni, miközben a számok világa sem áll tőle távol. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem történelem alapszakán szerzett diplomát, majd a mesterszakot mint okleveles politológus szintén az ELTE-n végezte. Tanulmányait követően, mivel vonzotta a politikai újságírás, az online médiában helyezkedett el, 2021 februárjában az Alfahír munkatársaként kezdte szakmai pályafutását, 2024 novembere óta pedig az Economx szerkesztőségében dolgozik a gazdasági, üzleti és pénzügyi profilú lap munkatársaként. Hangsúlyosan közélettel foglalkozó újságíróként tevékenykedik, munkája során törekszik az alaposságra, a precizitásra és az adatközpontúságra, a kül- és belpolitika világán túl kiemelten a választások, a gazdaság, a demográfia, az energetika, a kultúra és a történelem különféle témáiban egyaránt ír, miközben a technológia bizonyos vetületei, a mesterséges intelligencia sem áll tőle távol.

Ez is érdekelhet