BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megszállhatják a konkurens apróhirdetők a Facebook bolhapiacát

A Meta korábban féltve őrizte a Facebook Marketplace-t az apróhirdetésekkel foglalkozó vállalatoktól. Most azonban nem maradt más választása: meg kell nyitnia a kapukat, mert Brüsszel ezt akarja.

2025. február 16. vasárnap, 12:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lépéssel a techóriás az Európai Unió trösztellenes rendeletének próbál megfelelni. Az erőfölényével való visszaélés miatt ugyanis egy újabb, 798 millió eurós bírságot kapott Mark Zuckerberg a nyakába. És hogy ez ne legyen ennél is több, nem lehet elkerülni a drámai lépést.

A vállalat csütörtöki közlése szerint a Marketplace a jövőben lehetővé teszi a cégek számára, hogy fizetni tudjanak azért, hogy a hirdetéseik a közösségi platform piacterén helyezzék el hirdetéseiket.

Ennek költségeit az alapozza meg, hogy a felhasználó hányszor kattint egy gombra a hirdetésen belül.

A Facebook azt sem rejtette véka alá a közleményében, hogy a döntést a kedve ellenére hozta meg, mivel továbbra sem ért egyet az Európai Bizottság döntésével, sőt, Mark Zuckerbergnek azt a kijelentését is felidézték közlésükben, amelyben egy vámrendszerrel egyenértékűnek nevezte az EU trösztellenes bírságait – írja a Bloomberg.

Az EU versenyhivatala novemberben arra szólította fel a Metát, hogy ne kösse az apróhirdetési szolgáltatásait a Facebook kiterjedt közösségi médiaplatformjához, valamint tartózkodjon attól, hogy tisztességtelen kereskedelmi feltételeket szabjon a rivális használtcikk-platformokat illetően.

Az elmúlt időszakban elszaporodtak a csalók a Facebook piacterén, ráadásul épp a napokban jelent meg egy adathalász, hamis McDonald's-os nyereményjátékról szóló hirdetés is a platformon.

Megint ott lődörögnek a csalók a Facebook piacterén
A gyanútlan eladók adatait futárcégek weboldalának lemásolásával igyekeznek megszerezni.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet