BUX 138792.55 0,85 %
OTP 44570 1,34 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lassítják a YouTube-ot Oroszországban

Ugrásszerűen megnőtt az orosz felhasználók panaszainak száma a videómegosztóval kapcsolatos problémák miatt.

2024. december 19. csütörtök, 20:46

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

December 18. óta a hozzáféréssel kapcsolatos problémák miatt nagyjából 40 ezerre nőtt az Oroszországból érkező panaszok száma. A lassulás miatt korábban nagyjából napi 10 ezer bejelentés érkezhetett be a szolgáltatóhoz.

A Meduza több forrásra hivatkozva is azt írja, hogy a YouTube-ot korábban 30 százalékban blokkolták és csak asztali számítógépeken, most viszont teljes belassítás vár a felhasználókra, ráadásul már a mobileszközökön is.

A YouTube fokozott lassulását Oroszországban a Failure.rf, valamint a DownDetector szolgáltatásokra beérkezett panaszok növekedése is bizonyítja. A The Bell a Google nyílt statisztikáira hivatkozva megjegyzi, hogy Oroszországban már december 18-án 20 százalékkal alacsonyabb volt a YouTube forgalma.

Vlagyimir Putyin orosz elnök ugyanakkor december 19-én élő adásban azt mondta, hogy a  YouTube oroszországi működésével kapcsolatos problémák a Google hibáira vezethetők vissza. Mint fogalmazott, a Google az oroszországi hálózatának létrehozásakor különböző leányvállalatokat, szolgáltatásokat hozott létre, amelyeket fenn kellett tartani.

A szankciók kivetését követően azonban a Google elkezdett korlátozásokat bevezetni, így a vállalat a finanszírozást és a megfelelő berendezések helyi kínálatát csökkentette, ezzel pedig saját magának okozott problémát – mondta az elnök.

Hiába a háború, hasít az orosz gazdaság – legalábbis az oroszok szerint
Az orosz GDP 3,1 százalékkal bővült a harmadik negyedévben, éves összevetésben. Az orosz gazdaságfejlesztési minisztérium az idei évre 3,9 százalékos, jövőre 2,5 százalékos GDP-növekedést vár.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet