BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rükvercbe kapcsolt a Tesla, Elon Musk lemondott a tervéről

A Tesla mégsem gyártja le azt a régóta ígért olcsó autómodellt, amelyre a befektetők már régóta vártak. Az autógyártó ehelyett az önvezető robottaxik fejlesztésére fókuszálhat.

2024. április 5. péntek, 20:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elon Musk 2006-ban még arról beszélt, hogy a Tesla elsődleges küldetése végső soron a tömegek számára elérhető, megfizethető elektromos autók gyártása lesz, miután az első luxusmodellek eladásából származó nyereséget rá lehet fordítani.

A Reuters jelentése után nem sokkal a Tesla részvényei 3 százalékot estek a kora délutáni kereskedésben.

Elon Musk még januárban sem tett le az olcsó autó tervéről, sőt: a befektetőknek azt nyilatkozta, hogy 2025 második felében kezdődhet meg a gyártásuk a vállalat texasi üzemében.

Az autógyártó jelenlegi legolcsóbb modellje a Model 3 szedán, ami átszámolva körülbelül 14 millió forintba kerül.

Az éles váltásra azért kerülhetett sor, mert a Tesla jelentős konkurenciával találta szembe magát, – mint amilyen a hazánkban terjeszkedő BYD is – akik akár 3 és fél millió forintos autókkal is képesek volnának elárasztani a piacot.

A vállalati bennfentesek szerint Elon Musk új direktívája az, hogy a Tesla minden energiáját a robottaxik gyártására fordítja. 

Ugyanakkor egy másik forrás szerint ebből jóval kevesebb fut majd le a szalagról, mint amennyit az olcsónak szánt Model 2 esetében terveztek.

Elon Musk a robottaxikat korábban a mobilitás jövőjeként képzelte el. Nem kizárt ugyanakkor, hogy a gazdasági körülmények függvényében még változik a cégvezér terve. 

Rosszul indult a Tesla éve, megnevezték a felelőst
Kiábrándító volt Elon Musk cégének első negyedéve, azonban szerintük nem tehet róla. Pontosabban nem ők tehetnek róla.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet