BUX 139015.37 1,01 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beadja az Apple a derekát: mások tárcájával is fizethetünk

Miután az uniós szabályozók igen keményen meg akarják bírságolni a kaliforniaiakat, a cég komoly engedményeket tenne.

2023. december 13. szerda, 14:48

Fotó: Getty Images / S3studio
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Európai Bizottság korábban azzal vádolta meg az Apple-t, hogy korlátozza a hozzáférést az NFC-technológiákhoz a külső felek számára. Ezzel pedig a technológiai óriás lényegében az Apple Pay és Apple Wallet szolgáltatásokra szűkíti a piacot a saját készülékein – írja a HWSW.

Az EU versenyjogi hatósága azonban kis eséllyel megkegyelmezhet az Apple-nek, miután felajánlották, hogy a versenytársak hozzáférjenek az érintésmentes mobilfizetési rendszerhez annak érdekében, hogy a bírságot elkerüljék.

Habár a döntésről jövőre születhet határozat, az engedékenység ellenére tartalmazhat pénzbírságot, valamint az eddigi gyakorlat megszüntetését is elrendelheti.

A vállalat korábban nyilatkozott, hogy a saját technológiája segít megelőzni a csalásokat, egyebek mellett az iPhone-okba épített biztonsági chipnek köszönhetően – ezzel indokolták a harmadik felek korlátozását a technológiához.

A változtatással az iPhone készülékeken nem csak az Apple Pay segítségével fizethetünk a boltokban a bankkártyánk helyett – legalábbis az uniós országokban.

Az androidos telefonok már régóta elérhető többféle érintésmentes fizetési megoldás, többek között a Google Pay és a Samsung Pay szolgáltatásain keresztül. A szabályozással pedig az almás telefonokon is elérhetők lennének hasonló alternatívák.

Forradalom készül, utolsókat rúgják a bankkártyák
Míg sokáig csak a bankkártya fizikai változata volt az egyetlen eszköz, mellyel készpénzt lehetett felvenni, az utóbbi időben szárba szökkentek az alternatívák. A plasztik nélküli ATM-es készpénzfelvétel már 2019-ben elérhetővé vált az egyik magyarországi bank által, azóta sorra jelentik be a hazai bankok a hasonló megoldásokat. Szinte forradalom várható, mely hasonlóan eltolhatja az arányt a mobileszközök használata felé a készpénzfelvételben is, ahogy az a vásárlásoknál már megtörtént.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet