BUX 138907.65 -0,42 %
OTP 44860 -0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Homok és áram kell csak napelemgyártáshoz, a technológia pedig a Holdra is eljuthat

Egy luxemburgi startup azt állítja, hogy hamarosan tesztelnek egy automatizált "napelem-gyárat", amelynek csupán homokra és áramra van szüksége. Ha beválik, a technológia a Holdra vagy a Marsra is eljuthat.

2021. július 31. szombat, 12:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A "gyár" lényegében egy konténer, amelyeket első körben sivatagokba juttatnak el, hogy teszteljék a technológiát - írja az interestingengineering.com.

A cég szerint a minikonténerek bárhová elszállíthatók és amelett, hogy tiszta energiát állítanak elő csökkentik a Kínától való függőséget is, ahol jelenleg a világ fotovoltatikus napelemeinek többségét gyártják.

A gyártó Maana Electric ennél is többet állít: ha a tesztek sikerülnek, akkor a Terrabox Holdra szánt változatát is kifejlesztik, amely a regolitot alakítja át szilíciummá. Ez elméletileg elég ahhoz, hogy évente egy megawattnyi energiát állítsanak elő.

A napelemgyártás melléktermékekén oxigén is keletkezik, amelyet pedig a világűrben lélegezhető környezet kialakítására használhatnak.

A cég elileg segíthet a NASA Artemis és Lunar Gateway misszióiban 2024-től.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet