BUX 138946.79 -0,39 %
OTP 44910 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Száguld a Logitech

A Logitech számítógépes perifériákat és szoftvert gyártó svájci-amerikai technológiai vállalat 192 százalékkal növelte működési eredményt éves összevetésben a december végével záródott harmadik pénzügyi negyedévében.

2021. január 19. kedd, 11:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cég kedden azt közölte, hogy a pandémia miatt az otthoni munka széles körű elterjedése hatására nőtt a termékei iránti kereslet, ami hozzájárult ahhoz, hogy működési eredménye egyszeri tételek nélkül 2,45 dollárra emelkedett részvényenként az egy évvel korábbi 84 centről.

A Logitech bevétele a december végével záródott három hónapban - ami a cég rendre legerősebb negyedévének számít - 85 százalékkal, 1,67 milliárd dollárra ugrott - írta az MTI.

A cég kedden már harmadszor javította fel a március végével záródó pénzügyi évére vonatkozó eladási és nyereség előrejelzését. Új becslése szerint az eladásai 57-60 százalékkal nőnek az eddig becsült 35-40 százalékos bővülés helyett éves összevetésben. Működési nyereségére vonatkozó várakozását pedig 700-725 millió dollárról, 1,05 milliárd dollárra változtatta.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet