BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ultimátumot kapott a Facebook és a Google az ausztrál kormánytól

Az ausztrál kormány ötlete szerint ha a Google és a Facebook megszegné a jövőbeli szabályozást, akár éves bevétele tíz százalékának megfelelő összeggel is büntethető lenne - számolt be az Azonnali.hu.

2020. augusztus 1. szombat, 13:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Három hónapot adna az ausztrál kormány, hogy a Facebook és a Google megtárgyalja az ausztrál médiumokkal, mennyit fizetnének a híreikért - írja az AP News nyomán az Azonnali.hu.

A kabinet szerint a cél nem az, hogy megvédjék a versenytől a helyi médiavállalkozásokat, hanem az, hogy korrekt módon legyenek megfizetve azért, mert eredeti tartalmat állítanak elő. Az erről szóló tervezet szerint ha az óriáscégek nem tudnának megállapodni az árban az ausztrálokkal, akkor az összegek meghatározására bírákat választanának. Emellett arra is köteleznék a cégeket, hogy tegyék átláthatóvá, milyen algoritmus alapján rangsorolják a médiumok híreit.

A javaslatot augusztus 28-ig lehet véleményezni, a tervek szerint utána nem sokkal az a parlament elé kerül.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet