BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatalmas újítás az okmányoknál - irigykedhetünk

Jelentős okmánydigitalizálást jelentettek be: a jogosítvány is bekerül a Dél-Koreában széles körben elterjedt PASS digitális pénztárcába.

2020. június 24. szerda, 16:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Digitalizálják a jogosítványokat Dél-Koreában; az okmányokat ezután egy virtuális bankkártyához hasonlóan, a mobiljukban tárolhatják majd a dél-koreai állampolgárok. A fejlesztés a népszerű PASS digitális pénztárca bővítése nyomán valósul meg - írta az Engadget nyomán a hvg.hu.

Dél-Koreában gyakori, hogy az emberek a jogosítványokat mutatva vásárolnak alkoholt vagy dohányterméket a boltban (vagyis olyan dolgokat, melyeket eredendően felnőttnek kínálnak).

Ehhez a papíralapú dokumentummal igazolják életkorukat, a fizetést viszont telefonjukkal, és a rajta lévő digitális pénztárcával intézik. Csakhogy a kettő sok esetben kényelmetlen lehet, így előbbit egyszerűen elhagyják/modernizálják.

A jogosítványok digitalizálást a koreai rendőrség is támogatta. A digitális jogosítványokra minden dél-koreai jogosult lesz. A már lejárt okmányokat egyébként csakis ebben formában lehet majd megújítani, a végcél tehát a papírforma teljes kivezetése.

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet