BUX 139922.31 0,21 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízmilliókra büntették a Telenort

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) jogsértőnek ítélte a Telenor Magyarország Zrt. összehasonlító reklámját - adta hírül a hatóság.

2018. március 26. hétfő, 11:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Telenor 9 forint/perces csomagjának népszerűsítésekor a tárgyilagosságot mellőzve hasonlította össze saját ajánlatát a Vodafone Magyarország Zrt. Tuti tarifacsomagjával.

Bár a Telenor a reklámokban nem nevesítette sem a Vodafone-t, sem pedig a csomagot, a GVH szerint az mégis felismerhető volt.

A GVH két hirdetési csatornát, a rádióreklámot és a dinamikus bannert találta problémásnak. A két ajánlat ugyanis - a csomagok jellemzőinek különbségeire figyelemmel - nem vethető össze objektíven a reklámokban látható és hallható módon, pusztán a percdíjat kiemelve. A Telenor ajánlatának percdíja ugyanis (időben, felhasználásában, előfeltételeiben, valamint tartalmában is) korlátozott volt a versenytárs termékéhez képest. (A Telekom elcsábította a Telenor egyik vezetőjét.)

A GVH szerint nem lehet tárgyilagos egy összehasonlítás, amelyben az egyik (perc)díj önmagában, korlátozás és feltételek nélkül érhető el (mivel tarifacsomagról van szó), a másik (perc)díj viszont korlátozott és előfeltételektől függ (mivel perccsomagról van szó). Az ilyen, eltérő felhasználói helyzetekre vetített és szubjektív összehasonlítás révén a fogyasztó nem kap reális, torzítatlan képet a két ajánlat közti különbségről és egy esetleges árelőnyről.

A jogsértésért 78 millió forint bírságot szabott ki a GVH.

A kép forrása: Shutterstock.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet