BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkent tavaly az okostelefon-értékesítés Németországban

Első alkalommal adtak el az előző évinél kevesebb okostelefont tavaly Németországban.

2017. február 24. péntek, 13:20

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szórakoztatóelektronikai ágazat szakmai képviseleti szervezete, a gfu adatai szerint tavaly 23,2 millió okostelefont értékesítettek Németországban, 1,9 millióval kevesebbet a 2015-ös 25,1 milliónál. A készülékek átlagos értékesítési ára 5,3 százalékkal 392 euróról 412 euróra emelkedett, a teljes értékesítési árbevétel viszont 2,7 százalékkal 9,83 milliárd euróról 9,56 milliárd euróra csökkent - írja az MTI.

Hans-Joachim Kamp, a gfu elnöke szerint a német okostelefon piac már telített, az idén stabil forgalomra lehet számítani.

A szórakoztatóelektronikai cikkek forgalma a gfu kimutatása szerint az előző évihez képest egy milliárd euróval, négy százalékkal 26,6 milliárd euróra csökkent 2016-ban. A szervezet szakértői a teljes szórakoztatóelektronikai piacon is a forgalom stagnálására számítanak az idén.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet