BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olimpia: az állam mindenképp állja a cechet

Fedezni fogja a kormány a budapesti olimpia szervezőinek költségvetési hiányát – erre egy ma kiadott kormányhatározatban vállaltak garanciát.

2017. január 25. szerda, 21:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hvg.hu cikke szerint a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak azt is megígérték: meg fog valósulni minden olyan helyszínprojekt, amely a kormány hatáskörébe tartozik. Az újabb ígéretekre azért volt szükség, hogy a pályázat harmadik körén is túljusson Budapest.

Garantálták azt is, hogy a médiafalu felépítését finanszírozni fogják, ebben összesen 7500 szoba kap helyet. Arra is ígéretet tettek, hogy a szervezőbizottságnak ezért vagy nem kell semmilyen bérleti díjat sem fizetnie, vagy ha mégis, akkor az igénybevétel költsége nem haladja meg egy azonos értékű háromcsillagos hotelszoba tisztességes piaci árát.

Ha elnyernénk az olimpiarendezést, majd visszalépnénk, akkor óriási pénzt kellene visszafizetni a NOB-nak - a kormány most azt is garantálta, hogy ennek a költségét állná.

Az olimpiákra soha nem az állam pályázik, hanem a városok. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság azonban elvárja, hogy a kormány is a pályázat mögé álljon, és biztosítson anyagi segítséget is, ha a város bajba kerülne.

Az olimpiai pályázatban azt ígérik, hogy rekordalacsony áron, 774 milliárd forintból kihoznák a budapesti játékokat.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet