BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lázonganak a nyugdíjasok a szomszédban

Visszakövetelik a költségvetés gondjai miatt ki nem fizetett nyugdíjaikat a szerbiai nyugdíjasok. Nem elégszenek meg azzal, hogy a járandóságaikat visszaállították a korábbi szintre.

2018. október 6. szombat, 12:21

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A vajdasági és szerbiai nyugdíjasszervezetek levélben kérik a belgrádi kormányt, hogy fizessék ki a nyugdíjasoknak azt a különbséget, amelyet az elmúlt négy évben minden hónapban levontak tőlük - adta hírül a vajdasági Szabad Magyar Szó.

Álláspontjuk szerint nem elegendő az, hogy a költségvetési gondok miatt évekig megkurtított nyugdíjakat az eredeti szintre visszaállítják, hanem a felhalmozott tartozást ki kell fizetni, hiszen arra a nyugdíjasok a ledolgozott éveikkel és a befizetett járulékokkal jogot formáltak.

A fotó forrása: Shutterstock

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet