BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó hírt kaptak a nyugdíjasok a szomszédban

Szerbiában visszatérnek a gazdasági válság előtti nyugdíjakhoz, miután a kormány megítélése szerint van erre elég pénz a költségvetésben.

2018. szeptember 8. szombat, 11:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szerb kormány elfogadta azt a törvényjavaslatot, amellyel eltörlik a gazdasági válság miatt elfogadott nyugdíjcsökkentésről szóló jogszabályt - adta hírül a vajdasági Szabad Magyar Szó a belgrádi kormány bejelentését idézve.

Az új törvényt legkésőbb szeptember 30-ig elfogadhatja a szerb parlament, így a jövőben a nyugdíjak a szerb költségvetés lehetőségeihez mérten emelkedhetnek. Az októberi nyugdíjakat, amelyeket novemberben kapnak kézhez a nyugdíjasok, már csökkentés nélkül utalják.

A fotó forrása: Shutterstock

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet