BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A nyugdíjasoknak üzent a kormány

A kormányzat fontos célja volt, hogy Magyarország erősödését a nyugdíjasok is érezzék - mondta hétfői budapesti sajtótájékoztatóján az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára.

2017. január 2. hétfő, 10:58

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

2010-ben azt vállalta a Fidesz-KDNP-kormányzat, hogy minden évben megőrzi a nyugdíjak vásárlóértékét - idézte fel Rétvári, majd hozzátette: ezt a vállalást nemcsak megtartani, hanem növelni is sikerült.

Az évek többségében a pénzromlás mértékét jóval meghaladó nyugdíjemelést kaptak a jogosultak. Idén januártól a nyugdíjak 1,6 százalékkal magasabbak a tavalyiaknál - mondta Rétvári.

Az államtitkár arról is beszélt, hogy ez a hétfő az első olyan nap, amikor valaki lemegy a boltba, és érezhető, nagymértékű áresést tapasztalhat az alapvető élelmiszerek - a friss tej, a tojás és a baromfihús - esetében az áfacsökkenés következtében.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet