BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliós nyugdíjcsalásra derült fény

Közel kétmillió forintos kárt okozott az a nagykanizsai nő, aki több hónapon át felvette és családjával felélte az időközben elhunyt svájci ismerősének nyugdíját - mondta Pirger Csaba, a Zala Megyei Főügyészség szóvivője.

2016. július 12. kedd, 16:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 39 éves nőt még 2014 decemberében hatalmazta meg a svájci férfi, hogy a postai küldeményét, közte a nyugdíját is átvegye helyette. A férfi három hónappal később meghalt, a nő ennek ellenére a következő három hónapban is felvette a postán a nyugdíjat, összesen több mint 1,9 millió forintot. Az asszony a jogosulatlanul felvett pénzt - amivel a Magyar Postának okozott kárt - maga és családja megélhetésére fordította, az elköltött pénz nem térült meg.

Nagykanizsai Járási Ügyészség nagyobb kárt okozó csalás bűntette miatt emelt vádat a nő ellen.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet