BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magánnyugdíj - megették a reálhozamot

Egy most készült felmérés szerint a magánnyugdíj-pénztári reálhozamokat a válaszadók közel 60 százaléka a mindennapi kiadásokra fordította.

2011. október 27. csütörtök, 09:06

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Napi Gazdaság csütörtöki számának cikke

Apasztja a gazdasági helyzet a háztartások vagyonát − derült ki az OTP Bank Öngondoskodási Index második felméréséből. Mint azt Illés Zoltán, a bank ügyvezető igazgatója elmondta, júniushoz képest 28-ról 25 százalékra csökkent azok aránya, akiknek van tartalékuk váratlan helyzetre, s 36-ról 31 százalékra esett azok aránya, akik továbbra is rendszeresen tudnak megtakarítani valamilyen cél érdekében.

Némi reményt adhat, hogy a visszaesők legalább a fogadkozásig eljutnak − nő a megtakarítást tervezők aránya −, mint ahogy az is, hogy 3 százalékkal, 16 százalékra emelkedett azok aránya, akik legalább egyéves jövedelemapadást át tudnak vészelni − bár ez utóbbi esetben az életminőségben is visszavehettek a polgárok.

A megélhetés nehézsége köszön vissza abban, hogy a reálhozamokat a válaszadók közel 60 százaléka a mindennapi kiadásokra fordította, s csak 16 százalék keresett bármilyen megtakarítási lehetőséget. A magánnyugdíjpénztárak megszüntetése ugyanakkor folyamatosan erősíti a kételyt, hogy lehet-e az államra támaszkodni, ám még mindig közel kétharmad azok aránya, akik állami feladatnak tartják az időskori megélhetés biztosítását. Nehéz mit kezdeni azzal is, hogy a megkérdezettek negyede a lottónyereményt jelöli meg a jövőbeli boldogulás alapjaként.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet