Vitalij Kim, a Mikolajivi terület kormányzója a Telegram üzenetküldő alkalmazáson közölte, hogy négy gyerek is megsebesült a rakétatámadásban, amely több lakóházat megrongált Voznyeszenszkben - írja a Reuters. A Mikolajivi terület főügyészsége később arról tájékoztatott, hogy 12 civil sérült meg

A város mintegy 30 kilométerre fekszik a Pivdennoukrajinszka Atomerőműtől (PNPP), amely Ukrajna második legnagyobb atomerőműve. Az összesen négy ukrán atomenergia-termelőt irányító Enerhoatom állami energiavállalat a Voznyeszenszk elleni támadást "az orosz nukleáris terrorizmus újabb esetének" nevezte. Lehetséges, hogy ez a rakéta kifejezetten a pivdennoukrajinszkai atomerőmű ellen irányult, amelyet az orosz hadsereg még március elején megpróbált elfoglalni - áll az Enerhoatom közleményében.

Szombaton többször légiriadó volt érvényben a Mikolajivi területen.

Az ukrán hatóságok felszólították az ENSZ-t és más nemzetközi szervezeteket, hogy kényszerítsék az orosz erőket az ukrajnai zaporizzsjai atomerőmű elhagyására, amelyet nem sokkal azután foglaltak el, hogy Oroszország február 24-én megszállta Ukrajnát. Enerhodar városát, ahol Európa legnagyobb atomerőműve található, többször is lőtték, Moszkva és Kijev pedig egymást okolják a támadásokért.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az ENSZ főtitkárával, Antonio Guterresszel folytatott csütörtöki megbeszélései után azt mondta, hogy az ENSZ-nek kell szavatolnia az orosz erők által megszállt zaporizzsjai atomerőmű biztonságát.
Zelenszkij hangsúlyozta, hogy az orosz "nukleáris zsarolás" a zaporizzsjai atomerőműben az egyik legnagyobb kockázat, amelyet Oroszország Ukrajna ellen indított háborúja teremtett és az országoknak kemény és következetes választ kell adniuk bármilyen, a nukleáris biztonságot fenyegető lépésre, hogy időben megállítsák azt. Az ukrán elnök szerint Oroszországnak azonnal ki kell vonnia csapatait az atomerőmű területéről - írta korábban az MTI.

Az ENSZ-főtitkár szorgalmazta az atomerőmű körüli terület "demilitarizálását", szerinte sürgősen megállapodásra van szükség a nukleáris létesítmény tisztán polgári infrastruktúraként való helyreállításához és a régió biztonságának szavatolásához.

Oroszország azonban pénteken elutasította a zaporizzsjai atomerőmű körüli terület demilitarizálására vonatkozó javaslatot, mert szerintük azzal "jóval sebezhetőbbé válna a nukleáris létesítmény".