BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dollármilliárdos megállapodást kötött a Tesla és a Samsung, Elon Musk ujjong

Elon Musk lelkesen harangozta be, hogy a Samsung chipjeinek beszerzéséről állapodott meg a Tesla. Az ügylettel több ezermilliárd forintnyi összeg sorsa dőlt el.

2025. július 28. hétfő, 10:50

Fotó: Getty Images / Kevin Dietsch
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elon Musk, a Tesla vezérigazgatója elmondta, az amerikai e-autógyártó 16,5 milliárd dolláros megállapodást írt alá a Samsung Electronics chipjeinek beszerzésére, ez a lépés pedig várhatóan megerősíti a dél-koreai technológiai óriás veszteséges szerződéses gyártási üzletágát – írja a Reuters.

Ez forintban kifejezve mintegy 5 584 milliárdos összeget jelent.

A hír nyomán a Samsung részvényei több mint 4 százalékot emelkedtek.

A Samsung új, hatalmas texasi gyára a Tesla következő generációs AI6 chipjének gyártására fog összpontosítani. Ennek stratégiai jelentőségét nehéz túlbecsülni

– jelentette ki Musk hétfőn az X-en.

Ha Musk az ázsiai vállalat hamarosan épülő taylor-i üzemére utalt, az üzlet újraélesztheti a projektet, mely késedelmekkel küzdött a Samsung azon küzdelmei miatt, hogy megtartsa és megnyerje a nagyobb ügyfeleket.

„A Samsung beleegyezett, hogy a Tesla segítséget nyújtson a gyártási hatékonyság maximalizálásában. Ez egy kritikus pont, mivel személyesen fogom végigjárni a folyamatot, hogy felgyorsítsam a fejlődés ütemét. Ráadásul a gyár kényelmes távra, nem messze van az otthonomtól” 

– számolt be a techmilliárdos a platformján.

A megállapodásra akkor kerül sor, amikor a Samsungra egyre nagyobb nyomás nehezedik a mesterséges intelligencián alapuló chipek gyártásáért folyó versenyben, ahol lemarad riválisaitól. Ez a lemaradás pedig súlyosan megterhelte a nyereségét és a részvényárfolyamát.

Megjöttek az első reakciók a Tesla robotaxijáról: nem felhőtlen a menet
A való életben sikerült izzítani Elon Musk régóta belengetett önvezető szolgáltatását. Viszont akadt pár nem várt fejlemény. Részletek.
Sándor Zoltán
Sándor Zoltán
Gyerekkorától kezdve szeret írni, miközben a számok világa sem áll tőle távol. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem történelem alapszakán szerzett diplomát, majd a mesterszakot mint okleveles politológus szintén az ELTE-n végezte. Tanulmányait követően, mivel vonzotta a politikai újságírás, az online médiában helyezkedett el, 2021 februárjában az Alfahír munkatársaként kezdte szakmai pályafutását, 2024 novembere óta pedig az Economx szerkesztőségében dolgozik a gazdasági, üzleti és pénzügyi profilú lap munkatársaként. Hangsúlyosan közélettel foglalkozó újságíróként tevékenykedik, munkája során törekszik az alaposságra, a precizitásra és az adatközpontúságra, a kül- és belpolitika világán túl kiemelten a választások, a gazdaság, a demográfia, az energetika, a kultúra és a történelem különféle témáiban egyaránt ír, miközben a technológia bizonyos vetületei, a mesterséges intelligencia sem áll tőle távol.

Ez is érdekelhet