BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagybevásárlást tervez az Apple, miután megdorgálták a befektetők

A csalódott befektetők arra szólították fel az Apple-t, hogy hagyjon fel a korábbi fundamentumaival, és hajtson végre egy nagy akvizíciót.

2025. július 14. hétfő, 20:56

Fotó: Getty Images / NurPhoto / Nikolas Kokovlis
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Apple részvényei idén 16 százalékkal estek, míg a kereskedők olyan versenytársak részvényeit vásárolták fel, mint a Meta, amely bőségesen költ az AI-ra. Ezzel szemben az iPhone gyártója számos problémával küszködik, többek között a vámokkal és a szabályozási kérdésekkel.

Miután 630 milliárd dollárral csökkent az Apple piaci értéke pusztán a részvényárfolyam-zuhanások miatt, a csalódott befektetők arra szólították fel a Tim Cook által vezetett vállalatot, hogy a konkurenciához hasonlóan ők is hajtsanak végre egy nagy akvizíciót.

Az Apple pedig a jelek szerint hallgat a befektetőkre, legalábbis a Bloomberg szerint:

a vezetők ugyanis belső megbeszéléseket folytattak a Perplexity AI nevű startup felvásárlásáról,

ez ugyanis tehetséges szakemberekkel bővítené az Apple csapatát, és segítene a vállalatnak egy AI-alapú keresőmotor kifejlesztésében is.

Dan Ives, a Wedbush elemzője a lapnak azt mondta, a Perplexity felvásárlását kézenfekvő döntés lehet. Szerinte, ha az Apple 30 milliárd dollárt is fizetne a startupért, még az az összes is csepp a tengerben ahhoz képest, hogy milyen bevételi lehetőségeket rejt a techóriás számára.

Az Apple egy éve mutatta be a mesterséges intelligenciával kapcsolatos elképzeléseit, azonban az azóta bevezetett új funkciók bevezetésével a piac eddig finoman szólva sem volt elégedett.

Az Apple nem hagyja, hogy megvágja 200 milliárddal az EU, inkább fellebbez
Nem fizeti be az Unió pénzbüntetését az Apple, ehelyett más utat választ. A techcég érvelése szerint az EU-s követelés mind a fejlesztőknek, mind a felhasználóknak rossz. Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet