„Az elmúlt napokban hirtelen a Megafon és a Magyar Nemzet is vasúti szaklappá képezte át magát, de a váratlan profilváltással csak magukból sikerült bolondot csinálniuk” – írta Facebookján Vitézy Dávid. A közlekedési és beruházási miniszter azt írta, a fideszes orgánumok
„egy valóban borzasztó állapotban lévő MÁV-kocsi képeit mutogatva azt állították: ezek már az általam hazahozott ÖBB-kocsik, ezért minden felelősség engem terhel. Készítettünk nekik egy kis képes segítséget, hogy legközelebb könnyebben eligazodjanak, de írásban is megpróbálom elmagyarázni a helyzetet.”
A miniszter szerint az általuk bemutatott képen egy MÁV-kocsi látható, de nem lehet tudni, hogy mikor és hol készült a kép, azonban tény, hogy a kocsi valóban elfogadhatatlan állapotban van.
„Ennek az az oka, hogy Lázár János leállított minden vasúti járműbeszerzést: új kocsikat nem vásároltak, a meglévő állomány jelentős részét pedig alig tudjuk használni, miután szétlopták és csődbe vitték a Dunakeszi Járműjavítót.”
Súlyos éveket vesztegettünk el, de elkezdtük ledolgozni a hátrányt.
„Az új kormány egy hónap alatt hazahozta az uniós forrásokat, így még az idén kiírhatjuk a tendert 35 új nagykapacitású InterCity-motorvonat beszerzésére. Addig is valahogy túl kell élnünk a vasútrombolás évei után, ezért állapodtunk meg az ÖBB-vel arról, hogy a nyári szezonra 10 személykocsit biztosítanak számunkra. Ezek kétségkívül nem új járművek, ezt nem is állítottuk. Viszont működnek, légkondicionáltak, és azonnal forgalomba állíthatók.
És hogy a Megafonnak is segítsünk: ezek kívülről piros-szürke színűek, nem kék-sárgák” – tette hozzá a miniszter.
