BUX 139000.68 -0,35 %
OTP 44930 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vitézy Dávid besegített kicsit a fideszes orgánumoknak

Megpróbálnak a fideszes média munkásai még mindig fogást találni Vitézy Dávidon, pedig tudhatnák, hogy falakba ütköznek. Most egy olyan lerobbant állapotú vasúti kocsiról készült képet mutattak be, amelyről azt írták, ezt már az új miniszter szerezte be.

2026. június 23. kedd, 10:12

Fotó: MTI / Purger Tamás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

„Az elmúlt napokban hirtelen a Megafon és a Magyar Nemzet is vasúti szaklappá képezte át magát, de a váratlan profilváltással csak magukból sikerült bolondot csinálniuk” – írta Facebookján Vitézy Dávid. A közlekedési és beruházási miniszter azt írta, a fideszes orgánumok

„egy valóban borzasztó állapotban lévő MÁV-kocsi képeit mutogatva azt állították: ezek már az általam hazahozott ÖBB-kocsik, ezért minden felelősség engem terhel. Készítettünk nekik egy kis képes segítséget, hogy legközelebb könnyebben eligazodjanak, de írásban is megpróbálom elmagyarázni a helyzetet.”

A miniszter szerint az általuk bemutatott képen egy MÁV-kocsi látható, de nem lehet tudni, hogy mikor és hol készült a kép, azonban tény, hogy a kocsi valóban elfogadhatatlan állapotban van.

„Ennek az az oka, hogy Lázár János leállított minden vasúti járműbeszerzést: új kocsikat nem vásároltak, a meglévő állomány jelentős részét pedig alig tudjuk használni, miután szétlopták és csődbe vitték a Dunakeszi Járműjavítót.”

Súlyos éveket vesztegettünk el, de elkezdtük ledolgozni a hátrányt.

„Az új kormány egy hónap alatt hazahozta az uniós forrásokat, így még az idén kiírhatjuk a tendert 35 új nagykapacitású InterCity-motorvonat beszerzésére. Addig is valahogy túl kell élnünk a vasútrombolás évei után, ezért állapodtunk meg az ÖBB-vel arról, hogy a nyári szezonra 10 személykocsit biztosítanak számunkra. Ezek kétségkívül nem új járművek, ezt nem is állítottuk. Viszont működnek, légkondicionáltak, és azonnal forgalomba állíthatók.

És hogy a Megafonnak is segítsünk: ezek kívülről piros-szürke színűek, nem kék-sárgák” – tette hozzá a miniszter.

Ez is érdekelhet