Az NGM közlése alapján az államtitkár közölte, hogy a Demján Sándor Program keretében megvalósuló Széchenyi Kártya Program a beruházási hitelek növekedését célzott támogatni. A Széchenyi Kártya Max Plusz indulása óta még nem fordult elő, hogy három egymást követő hónapban 1500-nál több beruházási típusú hiteligénylés érkezzen – idén tavasszal azonban ez is megtörtént, miután 2025. február 17-én a kamatszint 3,5-ról 3 százalékra mérséklődött.

A közlemény arra is kitér, hogy a Demján Sándor Program keretében tavaly novemberben végrehajtott kamatcsökkentés hatására a havi átlagos beruházási hitelfolyósítás 38 milliárd forintra ugrott, ami az előző időszak 24,8 milliárd forintos szintjét 54 százalékkal haladja meg. Az idei március–május időszakban már 50 milliárd forint feletti havi átlagos folyósítás történt, ami újabb közel egyharmadnyi növekedés.

Szabados Richárd kiemelte, hogy még látványosabb volt az emelkedés a klasszikus Széchenyi Beruházási Max Plusz konstrukcióban: itt a kamatcsökkentések előtt egy-egy igénylés 102 millió forintra szólt, ez először 107 millióra, majd idén márciusra közel 114 millió forintra nőtt, ez 12 százalékos növekedés.

Szabados Richárd szerint a kereslet további élénkülésére lehet számítani a következő hónapokban. A Demján Sándor Program keretében kiírt további támogatások – például az 1+1 KKV Beruházásélénkítő Támogatási Program vagy a Demján Sándor Tőkeprogram – is fokozhatják az érdeklődést – írja közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium.

A kormány szerint még mindig nem értünk el a gödör mélyére, de rá fogunk ismerni

A Nemzetgazdasági Minisztérium sajtótájékoztatóján elhangzott, hogy az eddigi rózsaszín álmok helyett ki kell jelenteni, hogy még nem vagyunk a gödör alján. Ugyanakkor lesz újabb 100 milliárd forint vállalkozás-fejlesztésre.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.