A koronavírus-járvány több egészségügyi dolgozó életét követelte: a MOK adatai szerint eddig 14 háziorvos; 5 sebész, érsebész; 3 nőgyógyász,; 3 radiológus főorvos; 2 szemész főorvos; 2 pszichiáter főorvos; 2 gyógyszerész; 3 belgyógyász; egy kutatóorvos; egy urológus; 22 egészségügyi szakdolgozó, ápoló, asszisztens, laboráns, nővér; 8 mentős, mentőtiszt, mentőorvos, mentőápoló; 3 betegszállító szerepel és 2 főigazgató esett áldozatul a koronavírusnak.
Összesen így 71 emberről tud a kamara, aki egészségügyi dolgozóként belehalt a Covid-19-be - vette észre az Egészségkalauz a listát. Jó hír viszont, hogy csak egyetlen egy ember került az összesítésbe idén május óta.
Magyarországon a legtöbb egészségügyi dolgozó be van oltva, július 30-án pedig a kormány úgy döntött, hogy legkésőbb szeptember elsejéig be kell oltatni magukat a köz- és magánegészségügyi ellátásban dolgozóknak. Végül a határidőt két héttel kitolták, de azóta sem tudni, pontosan hányan hagyták el az ellátórendszert az előírás miatt. Becslések szerint a nyár végén az egészségügyben dolgozók 10-15 százaléka volt még oltatlan. Az alacsony áldozatszámban tehát szerepe lehet a védőoltásoknak is.
Az Orbán-kormány csütörtökön jelentette be, hogy engedélyezi a munkáltatóknak, hogy előírják a munkavállalóknak a vakcinák kötelező felvételét.
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb
Tömegével pusztul a Balaton legértékesebb hala – megvan a felelőse

Az orosz katonai hírszerzést sejtik az IKEA felgyújtása mögött

A Pepsi 2 milliárd dollárért bekebelez egy üdítőmárkát, kilőttek a részvényei
Alattomos módszert használtak a szombati tüntetésen, petíció is indult ellene

Újabb rossz hír: ez biztosan nem hiányzott a németeknek

Közeleg a béke: halál fia, aki visszatér a szülőföldjére
Kína újabb letámadást folytat a mesterséges intelligencia harcvonalán

A szegedi mellett egy másik üzemet is építhet a BYD

Nagy Márton rossz híre: márciusban nem megy 9 százalék alá az élelmiszer-infláció
