A gazdasági és energetikai miniszter posztjában azt írja, lehetőleg az este, 18 és 21 óra közötti időszakban csökkentsük az áramfogyasztást.
A tárcavezető szerint mindenki tehet azért a kánikulában, hogy biztonságos és zavartalan maradjon a villamosenergia-ellátás. Ehhez Kapitány István szerint csak néhány tudatos döntésre van szükség.
Mint fogalmaz, főként este, 18 és 21 óra között érdemes az áramfogyasztásra odafigyelni. Javaslata szerint ha tehetjük, akkor ebben a három órában mérsékeljük a klímaberendezések használatát, helyette éjszaka vagy a hajnali órákban hűtsük az otthonunkat, de ugyanígy érdemes a különböző eszközök, például laptop, telefon vagy elektromos autó töltését, valamint a nagyobb energiaigényű háztartási gépek működtetését a későbbi órákra időzíteni.
Kapitány kiemelte, a magyar villamosenergia-rendszer szakemberei éjjel-nappal azon dolgoznak, hogy mindenkinek biztosítva legyen a folyamatos ellátás. Egy kis odafigyeléssel mi is hozzájárulhatunk ehhez, emellett pedig a saját villanyszámlánkat is csökkenthetjük.
