BUX 139803.59 0,13 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kapitány István ezt kéri a magyaroktól: ebben az időszakban csökkentsük az áramfogyasztást, a légkondi se menjen

A miniszter elárulta, hogy lehetőség szerint mely időszakokban használjuk a klímát.

2026. június 26. péntek, 10:00

Fotó: MTI/MTVA / Hegedüs Róbert - Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter
Budapest, 2026. május 26.Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter interpellációra válaszol az Országgyûlés plenáris ülésén 2026. május 26-án.MTI/Hegedüs Róbert
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gazdasági és energetikai miniszter posztjában azt írja, lehetőleg az este, 18 és 21 óra közötti időszakban csökkentsük az áramfogyasztást.

A tárcavezető szerint mindenki tehet azért a kánikulában, hogy biztonságos és zavartalan maradjon a villamosenergia-ellátás. Ehhez Kapitány István szerint csak néhány tudatos döntésre van szükség.

Mint fogalmaz, főként este, 18 és 21 óra között érdemes az áramfogyasztásra odafigyelni. Javaslata szerint ha tehetjük, akkor ebben a három órában mérsékeljük a klímaberendezések használatát, helyette éjszaka vagy a hajnali órákban hűtsük az otthonunkat, de ugyanígy érdemes a különböző eszközök, például laptop, telefon vagy elektromos autó töltését, valamint a nagyobb energiaigényű háztartási gépek működtetését a későbbi órákra időzíteni.

Kapitány kiemelte, a magyar villamosenergia-rendszer szakemberei éjjel-nappal azon dolgoznak, hogy mindenkinek biztosítva legyen a folyamatos ellátás. Egy kis odafigyeléssel mi is hozzájárulhatunk ehhez, emellett pedig a saját villanyszámlánkat is csökkenthetjük.

Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet