BUX 138210.26 -0,92 %
OTP 44440 -1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés
Promo logo

Töltse le az Economx appot!

Karácsony Gergely: kiszorítottuk Budapestről a maffiaként működő alvállalkozókat

Karácsony Gergely szerint meg lehet nézni, mit tett - és nem csak mondott - a főváros, hogy megtisztítsa a korrumpáló cégektől Budapestet.

2026. június 23. kedd, 08:32

Fotó: MTI / Soós Lajos
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

„Bennünket nem lehet megvesztegetni. És ezt még a főmegvesztegető is elismeri” – reagált Karácsony Gergely a Telex cikkére, amelyben a lap arról írt, hogy a Pék becenevű politikus a főpolgármester és más baloldali politikusok nevében több százmillió forint kenőpénzt fogadott el Z. Zsolttól a parkfenntartási ügyben.

A kenőpénz ugyanakkor nem érte el a célját, mert Z. Zsolt cége, a Pannon Park Forest Kft. nem kapott munkákat a fővárostól.

A főpolgármester szerint Z. Zsolt nemhogy az érdekeit nem tudta érvényesíteni a Fővárosban, de pont az önkormányzat kezdte el a hálózat felszámolását.

Ellenőriztünk, szigorítottunk, az alvállalkozókat kiszorítottuk és feljelentéseket tettünk.

Facebook-posztjában úgy fogalmazott, a Budapesti Közművek létrehozása után fokozottabban ellenőrizték az alvállalkozói munkákat, minden korábbinál szigorúbb beszerzési rendet érvényesítettek, és az összes, Fővárosi Önkormányzat fenntartásában lévő zöldterület fenntartási munkáit a BKM végezte az alvállalkozók kiebrudalása után.

Hozzátette:

A parkfenntartási maffiát úgy szorítottuk ki, hogy felvettünk 140 embert és több mint 300 millió forintért szereztünk be saját gépeket a munkákra – kitakarítottuk a fővárosi területektől a parkfenntartási maffiát.

Karácsony Gergely arra is emlékeztet, hogy a temetők zöldfelület-fenntartásával kapcsolatban a BKM büntető-feljelentést tett, majd polgári peres eljárást indítottak az elmúlt 10 év zöldfelület-fenntartási alvállalkozói teljesítéseivel kapcsolatban, kilenc vállalkozóval szemben.

Ez a per jelenleg is folyamatban van.

A BKM tavaly másodszor is büntető-feljelentést tett a teljes, korábban zöldfelületi munkákra szerződött alvállalkozói körrel szemben.

Hozzátette,

„De emlékszünk még a parkolási maffiára is, és arra, amikor Tarlós István arról beszélt, hogy Orbán Viktor nem engedte neki a parkolás rendbetételét, mert az „politikai feszültségeket” eredményezett volna. Mi pedig most megtesszük az ügyben az utolsó lépést, amikor jövő hónapban eltüntetjük a parkolási maffiát sok éven keresztül hizlaló parkoló-automatákat a városból.

Állítások, vallomások jönnek-mennek, egy klasszikussal szólva, nem is azt kell csak nézni, amit mondok, hanem azt is, amit tettünk: kitakarítjuk a maffiaként működő alvállalkozói hálózatokat Budapestről.

Ez is érdekelhet